Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM
Serenissima Wratislavia

Nauka tańca

Tańce dawne wcale nie są nudne! Jeśli pasjonujesz się historią i chcesz dokładnie poznać kulturę dawnych wieków, nauka tradycyjnych tańców jest świetnym pomysłem! Taniec stanowił ważny element w życiu naszych przodków, określał ich pozycję społeczną i kulturalną.

Szkoła tańca renesansowego - XV i XVI wiek

Zapraszamy na zajęcia tańca renesansowego (XV i XVI wiek) - taniec włoski i francuski.

Dlaczego akurat tańce z tych krajów? Aby na serio zająć się tańcem renesansowym w zeszłym stuleciu tacy propagatorzy kultury dawnej, jak mistrz tańca Andrea Francalanci czy historyk kultury i nauczycielka Barbara Sparti, zaczęli rekonstrukcję tańców spisanych w dziełach dawnych mistrzów tańca takich jak włoscy Domenico da Piacenza, Gulielmo Ebreo (XV w.), Cesaro Negri i Fabrito Caroso (XVI w.) lub francuski Thoinot Arbeau (XVI w.).

Ciekawostką jest że wiele opisów dawnych tańców badacze znajdują szperając w bibliotekach i odczytując zachowane listy, w których autorzy opisują najmodniejsze w danym sezonie tańce.

Niestety, dotąd nie odnaleziono tekstów z tej epoki opisujących tańce polskie, chociaż kilka wzmianek o Polakach i ich miłości do tańca można znaleźć w opisach autorów zagranicznych. Mi.  ktoś opisuje modny na dworach w XVI wieku taniec polski (dostojny, chodzony) lub informuje, że mistrz tańca udał się do Polski aby uczyć tańca, przy czym jest wielce zadowolony bo "Polacy płacą bardzo dobrze".

Szkoła Tańca Dla Rozważnej i Romantycznej - XIX wiek

Jeśli fascynuje Cię świat dam i dżentelmenów, jeśli chcesz nauczyć się tańczyć kontredanse, kadryle, walce i polki - zapisz się do Szkoły Tańca Jane Austen i zacznij realizować swoją pasję.

Na zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Zespołu nie tylko nauczysz się najpiękniejszych kontredansów, kadryli, walców, polek i mazurków ale i poprawisz swoją kondycję, udoskonalisz umiejętności ruchowe i taneczne.

Oglądałeś kiedyś spektakl taneczny i nudziłeś się jak mops? Na pewno! Tancerze wszystkie kroki odtwarzają idealnie, ale sam taniec ciągnie się i nuży widza...nie ma "ducha"...

Dlatego też na wszystkich zajęciach tanecznych Serenissimy, szczególny nacisk w nauczaniu kładziemy na rozwój ruchowy. Zakładamy, że nie wystarczy zapamiętać kroki tańca i je wykonać w rytm muzyki, należy je zatańczyć, sprawić żeby widz odczuł emocje i empatię z tancerzami.

Uczestnictwo w zajęciach

Zajęcia dla początkujących trwają 1,5 godziny i przez pół godziny trwa rozgrzewka, na którą składają się elementy jogi, tai-chi, baletu, a nawet tańca towarzyskiego oraz ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową. Następnie przez godzinę uczymy nowych tańców i powtarzamy już nauczone.

Zajęcia prowadzone są w sobotnie poranki, w razie zainteresowania w tygodniu oraz, w systemie weekendowych warsztatów. 

Jeśli znajdzie się grupa nie mająca możliwości dojazdu do Wrocławia, nauczyciele prowadzą zajęcia w miejscu jej zamieszkania.

Zapraszamy do zgłoszeń!